. : O NÁS : .

Jsme malá chovatelská stanice z krásného prostředí Jizerských hor. Naše kočičky jsou právoplatnými členy naší rodiny, žijí s námi pouze v bytě a za pěkného počasí mají možnost pobývat na balkóně, který mají uzpůsobený pro své potřeby a odkud bezpečně pozorují svět kolem sebe a užívají si sluníčka.

Název naší chovatelské stanice „Disguised Angel – Převlečený Anděl“ přesně odpovídá povaze či vizáži našich koček. Některé jsou vzhledem jako andílci ,ale chováním spíš odpovídají ďáblíkům a některé zase budí dojem velkých šelem a přitom mají neskutečně měkké srdce a mazlivou povahu.

Už jako malá jsem si vždycky přála kočičku, ale rodiče mi jí nechtěli dovolit. A i po té co jsem se vdala a odešla z domu jsem si musela pár let počkat. Manžel byl toho názoru, že kočka do domu nepatří, smrdí a všechno zničí… Po několikaletém přemlouvání nakonec svolil a k nám přišel britský kocourek domácky Samuel. Od mala měl různé zdravotní problémy a nakonec odešel ještě hodně mladý. Ale ukázal nám jak skvělé dokážou kočky být a brzy bylo jasné, že u jedné kočky rozhodně nezůstaneme.

S oběma našimi plemeny Mainská mývalí a Bengálská jsme se setkali na výstavě. Já jsem se nadchla pro mainky a můj syn pro bengálky. Když jsem viděla ta obrovská impozantní zvířata začala jsem o nich shánět veškeré možné informace a brzy bylo rozhodnuto bylo to „to pravé ořechové“. Později přibyl ještě páreček bengálek. Jelikož jsem se chtěla věnovat odchovu koťátek, ale zároveň dělat vše správně ku prospěchu plemene nebyla jiná možnost než pořízení koček s PP, zřízení CHS, uchovnění atd..

Je to sice náročný koníček jak na čas – neznáme dovolenou, volné víkendy či svátky, tak samozřejmě i po finanční stránce. Ale ty malé chlupaté kuličky, které budou jednou dělat radost někomu jinému za to stojí. A děkovné emaily od spokojených lidiček za bezvadné kamarády vždycky velmi zahřejí u srdce.

Dáváme si záležet nejen na typu, vzhledu koťátek a zdraví, ale velmi důležitá je povaha a tím daná socializace koťátek. Naše mimča vyrůstají v našem obývacím pokoji s možností pohybu po celém domě s malými dětmi, velkým psem a jinými zvířátky, znají všemožné zvuky od domácích spotřebičů po právě vřískající děti a díky tomu je v novém domově jen tak něco nepřekvapí. Povahu našich koťat známe dokonale, každé je trošku jiné a má jinou povahu, předpoklady či nároky a tak není problém vybrat každému to pravé právě podle představ a možností budoucího majitele. Jsme rádi když si lidé nechají poradit a nevybírají pouze podle fotek. Proto vítáme návštěvy zájemců (pokud to vzdálenost dovolí) ještě před rezervací koťátek, protože tak se člověk nejlépe přesvědčí o tom jestli je to vážně to pravé a jestli se i on líbí danému kotěti. Kdo chce může za svým koťátkem přijet i několikrát má-li zájem.Copyright © 2017 Kristýna Mališová. Všechna práva vyhrazena.